نخ بامبو

 

گیاه بامبو

بامبو نوعی گیاه از خانواده علفها است و شامل 70  نوع و 1200  گونه است که در تمام قاره ها به جز اروپا و نواحی شمالی و جنوبی رشد می کند. بامبو سریع تر از گیاهان دیگر رشد می کند و در طول 4  یا 5  سال بعد از کاشت قابل استفاده است. بامبو را می توان سالانه درو کرد. برای کشت بامبو سرمایه زیادی لازم نیست و مهارت های معمولی یک کشاورز برای رشد دادن آن کافی است. بامبو جهت تقویت خاک های ضعیف مناسب است و از فرسایش خاک جلوگیری می کند. چوب بامبو می تواند به عنوان مصالح ساختمانی و معماری استفاده شود . هیچ آفت و یا قارچی روی گیاه بامبو رشد نمی کند بنابراین برای رشد احتیاج به هیچ گونه ماده آفت کش شیمیایی ندارد و بر خلاف پنبه احتیاج به آبیاری زیاد ندارد. بامبو بسیاری از گازهای گلخانه ای را جذب کرده و اکسیژن زیادی را وارد هوا می کند.

الیاف بامبو

الیاف بامبو از الیاف سلولزی هستند که یا به صورت الیاف طبیعی بامبو می باشند یا از پالپ گیاه بامبو ساخته می شوند. الیاف طبیعی بامبو، 100  درصد توسط خاک و نور خورشید تخریب می شوند و این پروسه آلودگی محیط زیست ایجاد نمی کند. این الیاف از طبیعت گرفته می شوند و به طبیعت باز می گردند. به همین دلیل به عنوان دوستار محیط زیست و نسل جدید مواد نساجی در قرن 21  شناخته می شود. الیاف بامبو به طور طبیعی خاصیت ضدباکتری دارند. این خاصیت ذاتی به دلیل وجود ماده ای به نام Bamboo kun می باشد که خاصیت ضدمیکروب و ضد قارچ دارد. این ماده با اتصالات محکمی با مولکول سلولز بامبو در حین رشد طبیعی گیاه متصل می شود.

خواص و مصارف منسوجات بامبو

پارچه بامبو بسیار نرم بوده و می تواند در مجاورت پوست مورد استفاده قرار گیرد. همچنین منسوجات تهیه شده از الیاف بامبو همواره بعنوان منسوجات خنک و راحت مطرح بوده و از قابلیت جذب آب و رطوبت بسیار خوبی برخوردارند. محافظت از بدن در برابر پرتوهای ماورای بنفش نیز از دیگر خواص ذکر شده برای منسوجات تهیه شده از الیاف بامبو است. جالبترین و شاید مهمترین خصیصه منسوجات بامبو  ممانعت از فعالیت باکتری هایی است که ایجاد بوی نامطبوع می کنند حتی گفته شده که می تواند باکتری هایی که روی پوست زندگی می کنند و باعث بوی نامطبوع می شوند را از بین ببرد. زیست‌سازگاری الیاف بامبو از دیگر خواص آن می باشد.

 

نخ نانو

 

نخهای نانو با استفاده از الیاف پلی آمید در مرحله ذوب ریسی در دمای 250 درجه تولید میشوند. در همین مرحله است که نانو ذرات نقره و دی اکسید تیتانیوم به الیاف اضافه شده و در جان نخ ورود میکنند. این عمل باعث میشود که خاصیت نانویی الیاف تا آخرین زمان استفاده باقی بماند. این محصولات در دمای 100 درجه، 100 مرتبه شستشو شده و ماندگاری ذرات نانو در آن اثبات گردیده است. برای همین ریزشی نداشته و با اطمینان خاطر میتوان از آن استفاده کرد.این روشی است که محصولات دارای تاییدیه در تولید محصولات خود، از آن بهره میگیرند.

ویژگی‌های نخ نانو کامپوزیتی نایلون ضد میکروب خاصیت ضدمیکروبی، ضد قارچ، ضد بو و حساسیت‌های پوستی است.

 

نخ پنبه COTTON:

پنبه یک ماده ی طبیعی است که از گیاهان به دست می آید.اما پنبه، روی بوته ی پنبه، شبیه موی سفید پف کرده به نظر می رسد. ما از پنبه ، پارچه ها و لباس نخی تهیه می کنیم.

الیاف پنبه

رشته ها یا الیاف پنبه از بوته ی پنبه بعمل می آید. کوتاه ترین الیاف در حدود 2 سانتی متر طول دارند و بلندترین آنها در حدود 6 سانتی متر هستند. طول الیاف کوتاه باید با دورتاب بیشتری بافته شوند. دراین فرایند پارچه با کیفیت پایین تر و قیمتی ارزانتر تولید می شود که بعد از چندبار شستشو حالت خود را ازدست می دهد و چروک می شود. نوع دیگر بافت نخ به صورت رینگ است که نخ پنبه ای با طول الیاف بلند تولید می کند و با دور تاب کمتری بافته می شود و در هنگام شستشو ثبات خود را حفظ می کند.

نخ پنبه شماره های مختلفی دارند از جمله شماره های 10 تا 200 که هرچه شماره نخ بالاتر برود نخ نازکتر می شود. برای لباسهای زیر از شماره نخ 30 یا 40 استفاده می شود.

از مزایای پارچه پنبه ای تنفس،نرم و راحتی،استحکام،عایق بودن،ضد آلرژی و طبیعی بودن آن را می توان نام برد

و از مهمترین معایب آن ها تمایل به چین و چروک،پرز پذیری،انقباض پارچه و ایجاد محیط مناسب برای رشد باکتری ها و قارچ ها می باشد.الیاف پنبه معمولا خاصیت ضدمیکروبی ندارند و مطالعات نشان می دهد باکتری S-aureus می تواند روی پارچه ی پنبه ای به مدت دو هفته زنده بماند.

 

مقایسه ای بین این 3 مدل نخ نسبت به یکدیگر خواهیم داشت:

نوع نخ

دوام

راحتی و خنکی

ضدمیکروب باکتری و ضد بو

زیست سازگاری

بامبو

کم

زیاد

متوسط

زیاد

پنبه

متوسط

متوسط

کم

زیاد

نانو

زیاد

کم

زیاد

کم